Potlač reklamných predmetov

TAMPOPRINT

Touto technológiou sa potláčajú v podstate všetky druhy materiálu (plasty, sklo, kovy, drevo, koža, keramika). Technológia je vhodná najmä pre rozmerovo menšie predmety. Sú to napr. guľôčkové perá, otvárače, zapaľovače, kľúčenky a iné. Tampónovou tlačou sa dá tlačiť aj viacfarebná tlač. Pri tejto technológii sa na prenos farby na potláčaný predmet používajú silikónové tampóny rôznych tvarov a tvrdostí.

LASER

Je to špeciálna technológia využívajúca laserový lúč na dekorovanie kovových, pokovovaných, drevených a plastových reklamných predmetov, aj s farebnou povrchovou úpravou. Vďaka veľmi kvalitnému, kontrastnému a trvanlivému dekoru, táto technológia celkom nahradila elektrochemický lept a strojné rytie.

Pri dekorovaní predmetov touto technológiou dochádza k odpareniu vrchnej časti materiálu (pri kove a plaste cca 0,03 mm, u dreva sa podľa tvrdosti hĺbka pohybuje od 0,5-1,0 mm). Pri pochrómovaných a poniklovaných reklamných predmetoch (perá, zapaľovače atď.) vzniká veľmi kontrastný dekor, kedy jeho zafarbenie je závislé na farbe podkladového materiálu. Pri nerezových predmetoch (butylky, hrnčeky, nože, atď.) je dekor decentný a jeho zafarbenie je takmer zhodné s pôvodnou farbou nerezového predmetu. Na silnejšie nerezové predmety (od hrúbky materiálu 3 mm) sa dá využiť schopnosť lokálneho zakalenia, v takom prípade je farba dekoru tmavohnedá až čierna. Farba laseru na drevených predmetoch záleží na tvrdosti a veku materiálu, väčšinou býva o niečo tmavšia než vlastný predmet. Pri plastových reklamných predmetoch (kalkulačky) dochádza k odpareniu farebného povrchu a výsledná farba dekoru je väčšinou čierna.SIEŤOTLAČ

Je to technológia kde sa motív loga prenáša na predmet pomocou sieťotlačovej šablóny a tlačovej stierky.
Touto technológiou je možné potlačiť napr.papier, plast, samolepky, textil, trička, tašky, dáždniky
Plošná sieťotlač nám umožňuje tlač aj plnofarebných predlôh s rozkladom farieb napr. samolepky, kalendáre, pozvánky,....

VYŠIVKA

Vďaka tejto technológií je možné vyšiť logo na takmer akýkoľvek textilný výrobok ( tričká, uteráky, čiapky,...) ktorý sa musí upnúť do špeciálneho vyšívacieho rámčeku. Logo zákazníka musí byť s ohľadom na veľkosť jednoduché a aby bolo vyšitie čitateľné. Min výška písmen musí byť 9 mm. Pred vyšitím je nutné pripraviť vyšívací program pre danú výšivku. Vytvorenie programu je časdovo náročné a pomerne finančne nákladné, ale program je tak použiteľný aj pre opakvané zákazky a už sa neúčtuje.

TRANSFER

Pri tejto technológii sa najprv využije plošná sieťotlač, kedy sa všetky farby motívu loga nanesú zrkadlovo na prenosový papier. Farby sa tlačia v opačnom poradí než u priamej tlače. Po natlačení sa farby pomocou teploty a tlaku prenášajú z prenosového papiera na potláčané materiály (čiapky, tričká, dáždniky, tašky a pod.). Výhodou tejto metódy je vyššia sýtosť farieb, zvlášť na tmavých odtieňoch textílií. Ďaľšou výhodou je možnosť tlače veľmi náročných predlôh a možnosť presnej tlače plnofarebných obrázkov na rôzne textilné výrobky systémom rozkladu priamych farieb.

RAZBA

Táto technológia umožňuje tlačiť (raziť) na materiály ako je koža, koženka a papier. Na realizáciu potlače touto technológiou je potrebné vyrobiť raznicu z tepelne dobre vodivého materiálu v tvare motívu loga. Výroba raznice sa prevádza ručným, alebo strojovým gravírovaním z mosadze a je časovo náročná a tým pomerne drahá, ale raznica sa po zaplatení stáva majetkom zákazníka a môže byť kedykoľvek neskôr použitá opäť, pretože jej životnosť býva takmer neobmedzená.

Po upnutí raznice do raziaceho stroja, je vyhriata na požadovanú teplotu a potom pomocou teploty a tlaku dochádza k vyrazeniu motívu raznice do daného predmetu.

Najčastejšie reklamné predmety sú peňaženky a diáre. Pri tomto spôsobe razby sa používajú mosadzné raznice z dôvodu lepšej vodivosti tepla.

Razba môže byť buď bez fólie (tzv. slepotlač, ktorá vytvára veľmi decentný nenápadný reliéf loga v povrchu predmetu), alebo s fóliou (vytvára veľmi výrazný reliéf vo zvolenej farbe fólie (zlatá, strieborná, modrá atď.).


ROTAČNÁ SIEŤOTLAČ

Jedná sa o potlačovú technológiu na valcovité predmety. Motív je prenášaný na predmet pomocou sieťotlačovej šablóny a tlačovej stierky. Rotačná sieťotlač sa používa na tlač guličkových pier, hrnčekov, popolníkov, pohárov,...